מנסיונך את הרי יודעת, שדיאטה ועוד דיאטה ועוד דיאטה, לא יפטרו אותך מהמשקל העודף.

כהומאופתית קלאסית, ויסלחו לי מומחי ההרזיה, אינני מאמינה בדיאטות. אינני מאמינה בכדורי פלא להרזיה או “בקרם קסמים” להרזיה, מכיוון שאני פוגשת בעשרות נשים וגברים, שניסו דיאטות שונות ובסופו של דבר עלו במשקל, עוד מעבר למשקלם הקודם. אני מאמינה, מתוך ידיעה ברורה, שבעיית המשקל העודף הינה סימפטום להפרת האיזון העדין של הגוף והנפש. לא כדור ולא דיאטה יוכלו להחזיר לגופך את האיזון.

ולמה חשוב כל כך, לי ולך לדעת זאת? 
כי שומן אינו רק נושא אסטטי מטריד. עודף שומן הינו סימפטום המשפיע ישירות על מערכות רבות בגוף, וביניהן המערכת החיסונית, הלב, הכבד והדם. עודף משקל עלול לגרום לירידה משמעותית בתפקוד מערכות הגוף השונות, וכמובן גם לירידה באיכות ובתוחלת החיים.

למה זה קורה לנו? 
פעם, לא מזמן, היינו צעירים ורזים. משהו קרה בדרך. חלקנו אוכלים כיום הרבה פחות בהשוואה לעבר, אך משום מה הגוף אוגר שומן. הסיבה לכך הינה יציאת הגוף מאיזון. כלל המערכות בגוף, מרמת התא ועד רמת מערכת העיכול, איבדו מהאיזון העדין ששמר עלינו כשהיינו צעירים. הסיבות ליציאה מאיזון זה רבות: הרגלי החיים, תזונה, לחץ, שינה לא סדירה, אורח החיים שלנו, שימוש בתרופות ועוד. הבשורה הטובה היא שהגוף שלנו, הרופא הטבעי שלנו, יודע לחזור לאיזון במידה ורק ניתן לו את האפשרות.